x

Masterpass ile hızlı ve kolay ödeme OXXO'da!

oxxo.com.tr ve OXXO App'te Masterpass ile alışveriş yaparken ödemelerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Masterpass'e kayıtlı kartlarınızı oxxo.com.tr ve OXXO App'te siparişinizi tamamlama aşamasında "Kayıtlı Kartlarım" alanından görebilir ve alışverişinizde bu kartlarınızı HIZLI ÖDEME için kullanabilirsiniz.

Masterpass, Mastercard tarafından sunulan uluslararası bir dijital ödeme alt yapısıdır. Masterpass ile kart bilgileriniz, sadece Mastercard alt yapısı içinde güvenli şekilde saklanır. OXXO’da kart bilgileriniz bulunmaz ve saklanmazAyrıca, Masterpass’e eklediğiniz kart bilgileriniz bankanızdaki kayıtlı cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık şifre ile doğrulanır ve ancak doğrulama işlemi başarılı olduktan sonra sonrasında eklenebilir. Kart bilgilerinizi Mastercard’a ait ödeme alt yapısı olan Masterpass’e güvenle kaydedebilir ve kayıtlı kartlarınızla hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.

 

Masterpass

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

MASTERPASS NEDİR?

Masterpass, kart bilgilerinizi Mastercard alt yapısı içinde güvenli bir şekilde saklayarak, hızlı ve kolay ödeme yapmanızı sağlayan dijital ödeme yöntemidir. Kullanıcı adı ve şifre ile kaydolduğunuz bir mobil uygulama değildir. Kullanmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Masterpass ile binlerce websitesi ve mobil uygulama içerisinde ödeme yapabilmek için, banka, kredi kartı ya da ön ödemeli kartınızı bir defaya mahsus ödeme adımında Masterpass’e kaydetmeniz gerekmektedir.

Sonraki alışverişlerinizde, aynı ya da farklı bir e-ticaret websitesi/uygulamasında kart bilginizi girmenize gerek olmadan bankanızdan gelecek doğrulama kodu ile güvenle ödeme yapabilirsiniz. Masterpass’e kaydettiğiniz kart, sizin hızlı ve kolay ödeme yapmanızı sağlar, her seferinde 16 haneli kart bilgilerinizi girmenize gerek kalmaz. Ayrıca hiçbir zaman siz satın almayı onaylamadan ödeme işlemiz direkt tamamlanmaz.

oxxo.com.tr ve OXXO App, Masterpass üye işyeridir. Masterpass çok yakında OXXO App'ten de erişilebilir olacaktır.

 

MASTERPASS'E NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

Masterpass’e iki farklı yöntem ile kaydolabilirsiniz:

oxxo.com.tr ve OXXO App üzerinden alışveriş yaparken kredi ve/veya banka kartı ile ödeme adımına geldiğinizde, ”Kartımı Masterpass’e kaydetmek istiyorum” kutucuğunu işaretleyerek.

Masterpass Türkiye WEB sitesi üzerinden kart bilgilerinizi kaydederek (masterpassturkiye.com)

Masterpass kullanıcı adınız kayıt esnasında verdiğiniz cep telefonu numaranızdır. Ödeme esnasında yapılan kayıt işlemi sonrasında Masterpass hesap şifreniz, kayıt için kullandığınız cep telefonuna kısa mesaj olarak gönderilecektir.

oxxo.com.tr ve OXXO App üzerinden Hesabım sayfasına giderek telefon numaranızı güncellemeyi lütfen unutmayın. Telefon numarası bilgisi eşleştirmesi yapılmadığı sürece Masterpass'i kullanmanız mümkün olmayacaktır.

 

MASTERPASS ÜCRETLİ BİR HİZMET MİDİR?

Masterpass Kart Saklama ve Tek Tıkla Ödeme hizmetinin kullanımı kullanıcılar için ücretsizdir.

 

MASTERPASS'E KARTLARIMI NASIL EKLEYEBİLİRİM?

Siparişinizi tamamlarken ödeme adımına geldiğinizde ”Kartımı Masterpass’e kaydetmek istiyorum” kutucuğunu işaretleyerek kartınızı ekleyebilir ve sonraki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Ayrıca Masterpass Türkiye WEB sitesi üzerinden de kartlarınızı ekleyebilirsiniz.

 

MASTERPASS'İ ALIŞVERİŞ YAPMAK İÇİN NASIL KULLANABİLİRİM?

Alışverişinizi yaparken, ödeme adımına geldiğinizde,

Eğer, Masterpass’e henüz kayıtlı değilseniz:

Kredi ve/veya Banka Kartı ile ödeme adımında kart bilgilerinizi girin ve ”Kartımı Masterpass’e kaydet” kutucuğunu tıklayın.

Bankanız tarafından bankanızda kayıtlı olan telefon numaranıza gelen tek kullanımlık şifre ile işleminizi doğrulayın.

Masterpass ödeme alt yapısına kaydoldunuz ve ödemeniz alındı. Bir sonraki alışverişinizde Masterpass ile ödeme seçeneğini seçerek, aynı bilgileri tekrar girmeden, tek tıkla güvenli şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Eğer, Masterpass’e kayıtlıysanız;

Kredi ve/veya Banka Kartı ile ödeme sekmesine geldiğinizde ve Masterpass’e kayıtlı kartlarınız görüntülenecektir.

Masterpass’e kayıtlı kart bilgilerinizle tek tıkla güvenli şekilde alışverişinizi tamamlayın.

Talep edilmesi halinde, Masterpass hesabınızı doğrulamak için bankanız tarafından gönderilen tek kullanımlık şifre ile hesabınızı doğrulayın.

Hesap doğrulama sonrasında Masterpass’e kayıtlı kart bilgilerinizle tek tıkla güvenli şekilde alışverişinizi tamamlayın.

 

MASTERPASS'E KART EKLEYEMİYORUM, NE YAPMALIYIM?

Kart bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.

Kart bilgilerinizi doğru girdiyseniz, kartınızın bağlı olduğu bankadaki kayıtlı cep telefonunuza doğrulama SMS’inizin geldiğinden emin olunuz. Kart bilgilerinizi doğru girmenize rağmen doğrulama şifrenizi alamıyorsanız, kartınızın bağlı olduğu banka ile iletişime geçerek, cep telefonu ve diğer kişisel bilgilerinizin doğru şekilde tanımlandığından emin olun.

Doğrulama SMS’ini alıp, ekrana doğru bir şekilde girmenize rağmen halen hata alıyorsanız; lütfen masterpassturkiye@mastercard.com e-posta adresi aracılığı ile Masterpass ile iletişime geçin.

 

MASTERPASS İLE ALIŞVERİŞ YAPARKEN ÖDÜL / PUAN KULLANABİLİR MİYİM?

Masterpass ile yaptığınız ödemelerde ödül/puan kazanımlarınız kartınızın bağlı olduğu bankanın sizin için belirlediği kurallar çerçevesinde devam eder. Masterpass’e kaydettiğiniz kartınızda biriken ödülleri ve/veya puanları oxxo.com.tr'de ve OXXO App'te anlaşmalı olduğumuz bankalar için kullanabilirsiniz.

 

MASTERPASS İLE ÖDEME YAPARKEN TAKSİT KULLANABİLİR MİYİM?

oxxo.com.tr'de ve OXXO App'te geçerli tüm taksit kampanyalarından Masterpass ile ödeme yaparken de yararlanabilirsiniz. Taksit kampanyalarımızla ilgili güncel ve detaylı bilgiyi siparişinizi tamamlarken görebilirsiniz.

 

MASTERPASS'İ KULLANMAK GÜVENLİ Mİ?

Masterpass, Mastercard tarafından sunulan uluslararası bir dijital ödeme alt yapısıdır. Masterpass ile kart bilgileriniz, Mastercard alt yapısı içinde güvenli şekilde saklanır.

Ayrıca, Masterpass’e eklediğiniz kart bilgileriniz bankanızdaki kayıtlı cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık şifre ile doğrulanır ve ancak doğrulama işlemi başarılı olduktan sonra sonrasında eklenebilir.

Kart bilgilerinizi Mastercard’a ait ödeme alt yapısı olan Masterpass’e güvenle kaydedebilir ve kayıtlı kartlarınızla tek tıkla hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.

 

MASTERPASS İLE ÖDEME YAPARKEN TELEFON DOĞRULAMASI VEYA 3D SECURE İŞLEMİ YAPILIYOR MU?

Sizin güvenliğinizi arttırmak ve alışverişiniz sırasındaki sahtecilik risklerini azaltmak için Masterpass tarafından sağlanan çeşitli güvenlik mekanizmaları OXXO tarafından da kullanılmaktadır.

Ödeme işleminiz sırasında, tek kullanımlık şifre ile doğrulama isteği, Masterpass’in kurguladığı ekstra güvenlik adımlarından birisidir. Tek kullanımlık doğrulama şifresi kartınızın bağlı olduğu banka tarafından, bankada kayıtlı olan cep telefonunuza kısa mesaj ile iletilir ve sadece sizin tarafınızdan bir defaya mahsus olarak kullanılabilir.

Alışverişiniz sisteme tanımlanmış ve önceden belirlenmiş olan tutarın üzerindeyse, Masterpass tek kullanımlık doğrulama şifresi girmeniz istenebilir veya bankanızın 3D Secure ekranına yönlendirme sağlanabilir.

Ayrıca bankanızın güvenlik prosedürlerine göre, işlem tutarından bağımsız olarak da tek kullanımlık şifre veya 3D Secure adımına yönlendirilebilirsiniz. Bu işlemler, alışverişinizin güvenle gerçekleşebilmesi için yapılmaktadır.

Tek Kullanımlık Doğrulama Şifresi Hakkında

İşlem esnasında, doğrulama şifresini 3 defa art arda yanlış girmeniz durumunda, “Tek Kullanımlık Şifre deneme hakkınız dolmuştur.” uyarısı gösterilir. Bu uyarıyı aldıktan sonra işleminize devam edemezsiniz, ödeme adımını tekrar başlatmanız gerekir.

Tek kullanımlık şifre bankada kayıtlı olan cep telefonunuza SMS ile iletildikten sonra 3 dakika içersinde kullanılmalıdır. Süre dolduktan sonra girildiğinde, “Tek Kullanımlık Şifre kullanım süresi dolmuştur.” uyarısı gösterilir. Bu uyarıyı aldıktan sonra işleminize devam edemezsiniz, ödeme adımını tekrar başlatmanız gerekir.

oxxo.com.tr ve OXXO App'te doğrulama ekranı gösterildikten sonra 15 dakika içerisinde herhangi bir zamanda ekrandaki “Tekrar Şifre Gönder” ibaresine tıklayarak tek kullanımlık şifre talep edebilirsiniz. Aynı işlemde en fazla 3 defa Tek Kullanımlık Şifre (OTP) gönderilmesini talep edebilirsiniz. 4. defa şifre talep etmeniz durumunda, “Tek Kullanımlık Şifre talebi limitinizi aştınız, lütfen başka bir işlemde 3 dakika sonra tekrar deneyiniz.” uyarısı gösterilir. Bu uyarıyı almanız halinde, ödeme adımını tekrar başlatmanız gerekir.

Bankanız tarafından bankada kayıtlı cep telefonunuza iletilen tek kullanımlık şifre tamamen size özeldir ve hiçbir şekilde OXXO çalışanları ve banka çalışanları dahil 3. şahıslarla yazılı veya sözlü olarak (e-posta, telefon görüşmesi vb.) asla paylaşılmamalıdır.

 

MASTERPASS'TE KAYITLI KARTLARIMI NASIL SİLEBİLİRİM?

Masterpass'e kayıtlı tüm kartlarınızın silinmesini istiyorsanız masterpassturkiye@mastercard.com adresine e-posta gönderebilir, ya da alışveriş esnasında "Kayıtlı Kartlarım" menüsü altından kayıtlı kartlarınızdan dilediklerinizi silebilirsiniz.

 

MASTERPASS'E KAYITLI TELEFON NUMARAM DEĞİŞTİ, NE YAPMALIYIM?

Eğer Masterpass’e kaydolurken kullandığınız cep telefonu numaranız değiştiyse, yeni numaranızı kullanarak Masterpass’e üye olabilirsiniz. Eski telefon numaranıza ait Masterpass hesabınızın silinmesini istiyorsanız masterpassturkiye@mastercard.com adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.

 

MASTERPASS HESABIMI NASIL SİLEBİLİRİM?

Masterpass hesabınızın silinmesini istiyorsanız masterpassturkiye@mastercard.com adresine e-posta gönderebilir, ya da alışveriş esnasında "Kayıtlı Kartlarım" menüsü altından kayıtlı kartlarınızı silebilirsiniz.

 

OXXO BENİM KAYITLI KART BİLGİLERİMİ GÖRÜYOR VEYA SAKLIYOR MU?

Masterpass, Mastercard tarafından sunulan uluslararası bir dijital ödeme alt yapısıdır. Masterpass ile kart bilgileriniz, sadece Mastercard alt yapısı içinde güvenli şekilde saklanır. OXXO’da kart bilgileriniz bulunmaz ve saklanmaz.

Ayrıca, Masterpass’e eklediğiniz kart bilgileriniz bankanızdaki kayıtlı cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık şifre ile doğrulanır ve ancak doğrulama işlemi başarılı olduktan sonra sonrasında eklenebilir.

Kart bilgilerinizi Mastercard’a ait ödeme alt yapısı olan Masterpass’e güvenle kaydedebilir ve kayıtlı kartlarınızla hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.

© 1993-2021 - OXXO ’nun resmi internet sitesidir.Tüm hakları saklıdır.Site içindeki resimler izinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz Şartlar Gizlilik İade Ve Değişim Kişisel Verilerin Korunması
Oxxo Canlı Destek