x
  ÜRÜN GRUBU
  BEDEN
  49 TL - 701 TL
  48
  • Görünüm
  Yükleniyor

  Kadın Güneş Gözlüğü

  Bu kategorideki tüm ürünler gösterildi.

  Kadın Güneş Gözlüğü

  Önceden sadece aksesuar olarak görülen bayan güneş gözlüğü, artık her mevsimin vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi. Çantanızın bir köşesinde bulunması gereken güneş gözlükleri, sadece stilinize şıklık katan bir aksesuar değil aynı zamanda gözlerinizi zararlı güneş ışınlarından koruyan önemli bir ihtiyaç. Son zamanlarda aksesuar olarak tercih edilmesinin yanında göz sağlığını korumak için kadın güneş gözlüğü kullanımında büyük artış görülüyor. Güneş gözlüğü seçerken sadece gözlük modeline değil cam kalitesine de bakılması sağlığınız için büyük önem taşımaktadır.

  Gözlük camının ne kadar koyu olduğu ya da tasarımı güneş gözlüğü kalitesini etkileyen faktörler arasında değildir. Bunun için bayan güneş gözlüğünün sizi zararlı ışınlardan koruyup korumadığı gözlük camlarının kalitesi ve UV filtresine sahip olup olmadığı ile ilgilidir. Gözlerinizi güneş ışınlarından korumanıza yardımcı olan polarize güneş gözlüğü sizin için sağlıklı bir seçim oluyor.

  Gözlük Modelleri

  OXXO bayan gözlük modelleri  içinde her zaman sezon trendine uygun, göz sağlığınızı bozmayacak ürünler bulmanız mümkün. Özellikle stilinize önem veriyorsanız ve sokak modasını yakından takip ediyorsanız bayan güneş gözlükleri sizi hem UV ışınlardan koruyacak hem de kombininizi tamamlayıcı iddialı parçalardan biri olacak.

  Güneş gözlükleri içerisinden seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan bazıları da sahip olduğunuz yüz şekli ve yaptığınız kombindir. Yüz şeklinize göre seçeceğiniz kadın güneş gözlüğü modeli tarzınızı ve duruşunuzu da etkileyecektir. Böylelikle doğru kadın güneş gözlüğü seçimi yaparak hem daha şık hem de daha trend görünebilirsiniz.

  Bayan güneş gözlükleri her sezon yenilenmekte ve güneş gözlüğü modelleri ile birlikte kullanılacak aksesuarlara da eşlik etmektedir.  Son zamanlarda çok trend olan cat eye güneş gözlüğü modelleri ve renkli güneş gözlüğü modelleri çantalarınızın olmazsa olmazları arasında… OXXO aksesuar koleksiyonun içerisinde yüzünüze ve tarzınıza uygun tüm modelleri kolaylıkla bulabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

  Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimleri Nasıl Olmalı?

  Hem tarzınıza ve duruşunuza hem de göz sağlığınıza önemli etkileri bulunan kadın güneş gözlüğü modelleri için yüz tipinize uygun seçimler yapmanız sizi ön plana çıkaracaktır.

  Yuvarlak Yüz Tipi: Eğer yuvarlak bir yüz hattına sahipseniz yuvarlak güneş gözlüğü sizin için doğru bir tercih olmayacaktır. Hatlarınız yuvarlak olduğundan, yüzünüzü daha uzun göstermek için geometrik yapıya sahip gözlükler sizde daha iyi duracaktır. Bunun için kare ya da dikdörtgen geometriye sahip renkli güneş gözlüğü modelleri rahatlıkla tercih edebilir, www.oxxo.com.tr adresinden kolaylıkla sipariş oluşturabilirsiniz.

  Oval Yüz Tipi: Yüz hattınız ovalse, en şanslı gruba dahilsiniz diyebiliriz. Çünkü oval yüz hatlarına neredeyse bütün gözlük modelleri yakışmaktadır. Dikkat etmeniz gereken tek noktaysa güneş gözlüğünün genişliğidir. Bu oranı belirlerken yüzünüzle gözlük genişliğinizin orantısına dikkat etmeniz gerekir.

  Kare Yüz Tipi: Kare yüz hatlarınız varsa, keskin hatlarınızdan dolayı burada dikdörtgen ya da kare gözlükler yerine daha oval tasarımlara sahip bayan güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece yüzünüzdeki keskin ifadeyi kullanacağınız gözlük modeli ile yumuşatabilirsiniz.

  Kalp Yüz Tipi: Şayet çeneniz daha sivri ve alnınız daha genişse kalp yüz tipine sahipsiniz demektir. Burada alt kısmı daha geniş çerçeveler yüzünüzde bir denge yaratmak için daha doğru bir seçim olacaktır. Özellikle kaçınmanız gereken güneş gözlüğü modelleri ise üst kısmında aksesuarı bulunan modellerdir.

  © 1993-2024 - OXXO ’nun resmi internet sitesidir.Tüm hakları saklıdır.Site içindeki resimler izinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz Şartlar Gizlilik İade Ve Değişim Kişisel Verilerin Korunması
  Oxxo Canlı Destek