Share on Tumblr
| Yorumları Göster (0)

Yaşam / Netflix ve Moda Tutkunları Buraya >>
0

Konu film ve dizi izlemek olunca sen de kendini Netflix’te buluyorsun öyle değil mi? Son dönemlerde zengin ve kaliteli yapımlarıyla bizi kendine âşık eden Netflix’te aksiyondan gerilime, romantikten komediye izleyebileceğin birçok içerik var. Belki bilmiyor olabilirsin ama Netflix’te bulamayacağın hiçbir tür yok. İster içinde bir dedektif, ister bir süper kahraman, ister romantik bir âşık istersen de bir moda tutkunu olsun. Netflix’te sıraya koyman gereken birçok yapım var. Oxxo ekibi olarak en büyük tutkumuz olan modanın peşinden gittik ve Netflix’te olan moda yapımlarını derledik. Hem Netflix’ten vazgeçemiyor hem de modadan kopamıyorsan işte izlemen gereken yapımlar. Şimdiden iyi seyirler…

 

 

House of Z

Moda dünyasına adım atmak istiyorsan bu belgesel mutlaka izlemen gerekenler arasında. House of Z,  21 yaşında Zac Posen’in 2000’li yıllarında ışık hızıyla yükselişini ve aynı hızda düşüşünü konu alıyor. Başlarda bütün ünlülerin kırmızı halı tercihleri Zac Posen olurken sonraları tasarımcının yarattığı klasik elbiseler yavaş yavaş ününü kaybetti. House of Z yetenekli ve genç bir tasarımcının ihtişamlı dönemlerinden karanlık zamanlarına odaklanıyor. Bu belgesel ile moda endüstrisinin acımasız yüzü ile büyüleyici anlarını tanıyacaksın.

 

Saint Laurent

Namı diğer modanın dahi çocuğu Fransız modacı Yves Saint Laurent’in kariyerinin zirvesine nasıl gelişini ve ismini bir markaya dönüştürmesini bir moda sevdalısı olarak öğrenmek için harika bir yapım. Filmde aynı zamanda Yves Saint Laurent’in kariyer basamaklarını tırmanırken yol arkadaşı Pierre Berge ile olan inişli çıkışlı ilişkisine de tanık olacaksın. 1967’de geçen yapımda Yves Saint Laurent tüm dünyada ilgiyi topluyor ve zarafetiyle insanları büyülüyor. Fakat tüm bunların üzerinde yarattığı baskı ve mükemmellik takıntısı onu bambaşka bir yola sokuyor. Moda dehasının yükselişinden kötü dönemlerine hayatını keşfetmek istiyorsan bu filmi Netflix listene ekleyebilirsin.

 

 

 

 

 

 

 

7 Days Out

7 Days, yüksek modayı daha yakından tanıyabileceğin en yeni belgesellerden. Netflix yapımı belgesel Chanel Haute Couture İlkbahar-Yaz 2018 defilesiyle ilk bölümünü yayınladı bile. Bu bölüm Chanel’in defileye hazırlanma aşamasının bir haftasını konu alıyor. Koleksiyonun tasarım aşamasından defile alanının kurulumuna ve Karl Lagerfeld’in yaratıcı hikâyelerini ilk bölümde izleyebilirsin. Andrew Rossi yönetmenliğindeki belgesel her bölümde farklı bir konusu olacak. Henüz diğer bölümleri yayınlanmayan belgeselde moda, spor, bilim, film gibi alanlarda isim yapmış başarılı insanların hikâyelerini konu alacak. Takipte kalmanı öneriyoruz.

Manolo: The Boy Who Made Shoes For Lizards

Sex And City’de moda dünyasının ikonikleşmiş ismi Carrie Bradshaw’un o meşhur sahnesinde cüzdanını çaldırmak pahasına Manolo Blahnik ayakkabılarından vazgeçmek istemediği sahneyi hatırlarsın. Biyografi türündeki Manolo: The Boy Who Made Shoes For Lizards işte o ayakkabıların ve tasarımcının hayatını konu alıyor. Moda dünyasının arzu nesnesi olan ayakkabıların yaratıcısının hayat hikâyesini bir moda sever olarak kaçırmamalısın.

 

 

 

 

Franca: Francesco Sozzani

Vogue İtalya’nın uzun yıllar genel yayın yönetmenliğini yapan Francesco Sozzani, moda ve sanatı farklı ilişkilere sokarak dergiciliği bambaşka bir boyuta taşımıştı. Kariyeri boyunca toplumda duyarlılık yaratmaya çalışan Sozzani moda dünyasında gerçekten tanınması gereken isimlerden.

Dries

Belçikalı kreatif direktör Dries van Noten hakkında büyüleyici bir belgesel izlemeye hazır mısın? Dries belgeselinde trendlerden uzak bir tasarım çizgisine sahip olan tasarımcının kumaşlarla olan sıra dışı ilişkisine yakından tanık olacaksın. Evinden Antwerp’deki stüdyosuna olan yolculuklarından, Paris Moda Haftası’ndaki defilesinin perde arkasına her detayı keşfedeceksin. Aynı zamanda tasarımcının çok bilinmeyen çiçek ve bahçe merakı, tasarım sürecinde yanında ayrılmayan köpeği Harry ve daha birçok şeyi öğrenme fırsatı bu belgeselde.

Iris

Moda dünyasının en ikonik isimlerinin başında geliyor Iris Apfel. Gerek kıyafetleri, gerek aksesuarları gerekse renkleri kullanma biçimiyle maksimalist bir koleksiyon kraliçesi. Iris belgeselinde kendisinin benzersiz zevkini keşfedeceksin. Dünyanın en büyük moda tasarım arşivine ışık tutan belgesel âdeta bir ders niteliğinde.

 

Jeremy Scott: The People’s Designer

Bu belgeselde moda dünyasının popüler kültür sevdalısı Jeremy Scott’ın renkli dünyasını keşfedeceksin. Pop art sanatını ve popüler kültürü tasarımlarında sıkça kullanması tartışmalara sebep olsa da modayı farklı bir noktaya taşıdığı da göz ardı edilemez.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorumlar (0) | Yorum Yap
Share on Tumblr