Share on Tumblr
| Yorumları Göster (0)

Sağlık&Güzellik / Kızıl Ötesi Saçlar >>
0

İlkbahar-Yaz Moda Haftalarının yıldızı olan kızıl saç rengi podyumlardan sonra sokaklarda etkisini göstermeye başladı. Sıcak tonlarda bir renk olduğu için her ten rengine uyum göstermeyen bu saç rengi biraz zor. Doğal olarak çok az kişinin sahip olduğu kızıl saç renklerini, boyalarla da elde etmek mümkün.  Kızıl saç renkleri genellikle beyaz tenli ve renkli gözlü insanların rengi olarak kabul edilse de, buğday tenli kişilerde doğru tonu bularak kullanabilirler. Bakımı biraz zahmet isteyen bu renk yıkandıkça akıp farklı renklere bürünebiliyor. Bu sebeple eğer kızıl renklerden birini seçtiysen, belli periyotlarla saçlarına cila yaptırmalısın. Böylece rengini uzun süre korumuş olacaksın.

 

 

 

 

Kızıl Ötesi

Kırmızı ve turuncu arası enerjisi yüksek bir renk olan kızıl saçlar, bu sezonun en trend saç renkleri arasında geliyor. Özellikle bahar aylarında daha sık tercih edilen bu renk sezonun enerjisini de yansıtıyor. Bol bol bakım isteyen kızıl saçlar, kurumaya çok müsait olduğu için duş sonrası bakım yağları ile desteklemek çok önemli.

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğal Kızıl

Her yüzde farklı bir ifade yaratan kızıl renk, ifademizi değiştirebilecek kadar güçlü. Eğer doğal saçlarınız kızıl değilse kaşlarınızın da rengini çok abartmamak şartıyla açtırmanızı öneririz. Böylece daha yumuşak ve doğru bir ifadeye sahip olacaksınız. Kızıl saçın dezavantajlarını söyleyecek olursak, kızıl saçların renginin değiştirilmesi. Değiştirmek biraz vakit ve çaba gerektirebilir.

 

 

 

 

 

 

 


Yorumlar (0) | Yorum Yap
Share on Tumblr