x
ŞİRKET PROFİLİ
Misyon: Müşteri memnuniyeti ve varlığımızın sebebi olan müşterilerimize en yüksek kalitede hizmetin verilmesi OXXO'nun ödün vermeyeceği temel amacıdır. Bu amaca ulaşmada; Tüm çalışanlarımıza en alt kademeden üst yönetime kadar OXXO'da çalışmanın ayrıcalığını hissettirebilmek, insana yatırım yapmak, tüm çalışanlarımızın her konuda fikirlerini dinleyerek, kendimizi geliştirmek, yönetim kadromuzun tüm çalışanlarımızla iç içe ve ulaşılabilir olmalarını sağlayabilmek ilkelerini benimsedik.
Kuruluş yılı: 1993
Merkez: Yenibosna , Merkez Mah. 29.Ekim Cad. No:33 Bahçelievler-İstanbul
Şubeler ve diğer ofisler: İstanbul'da 14 (Marmara Park, İstinye Park, Bahariye, Forum İstanbul, Capacity, Marmara Forum, Pelican, Şişli Cevahir ,Galleria, Capitol, Akmerkez, Beyoğlu, Carrefour, Maltepe Park ) , Ankara'da 5 ( Cepa , Anka Mall, Karum, Kızılay, Bahçelievler Caddesi), Bursa'da 2 (Korupark, Zafer Plaza), İzmir'de (Optimum) ve Eskişehir'de (Espark ) mağazamız vardır.
Sermaye Yapısı / Ortaklar: OXXO , A ve A Tekstil San.Paz.Ltd .Şti. ünvanıyla perakende satış yapmaktadır.
Yurtdışı Bağlantıları: OXXO markası ile ürünlerimiz mağazalarımızla eş zamanlı olarak Almanya, İsviçre, İsveç, Danimarka, Norveç, Avusturya, Finlandiya, Rusya, Polonya, Makedonya gibi Avrupa ülkelerine satılmaktadır. Ürün ve Hizmetler : Tekstil sektöründe üretim yapan, Dünya insanlarına hizmet veren mağazalar zincirinde, müşteri memnuniyetini benimsemiş ve müşterimize giyim konusunda en iyiyi hedeflemiş bir kurumuz.
ÇALIŞAN PROFİLİ
Toplam Personel sayısı: 82
Yönetici Sayısı: 11
EĞİTİM DURUMU
İlköğretim: % 0
Lise: % 55
Üniversite: % 43
Master ve Üstü: % 2
Çalışanların Yaş Ortalaması: 25
Genel Tanım: OXXO , A ve A Tekstil San.Paz.Ltd .Şti. ünvanıyla perakende satış yapmaktadır.

OXXO Tekstil grubumuz içersinde ürünün tüketiciye direkt olarak ulaşımını sağlamak amacıyla faaliyete geçirilmiş olan mağazacılık grubudur. İlk OXXO mağazası Mayıs 1993'te Galleria Alışveriş Merkezinde açılmıştır. İstanbul'da 14 ( Marmara Park, Bahariye, İstinye Park ,Forum İstanbul, Capacity, Marmara Forum, Pelican, Şişli Cevahir ,Galleria, Capitol, Akmerkez, Beyoğlu, Carrefour, Maltepe Park ) ve Ankara'da 5 ( Kızılay, Cepa , Anka Mall, Karum, Bahçelievler Caddesi) , Bursa'da 2 (Korupark, Zafer Plaza), Eskişehir'de (Espark ) mağaza ile faaliyet göstermektedir. Türkiye içindeki OXXO mağazaları dışında Almanya, İsviçre, İsveç, Danimarka, Norveç, Avusturya ve körfez ülkelerinde Türkiye'deki mağazalarla aynı zamanda, aynı ürünleri OXXO etiketli olarak sunmaktadır.
İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKA VE STANDARTLARI
Maaş Tipi: Net
Maaş Para Birimi: TL
Yıllık Maaş Sayısı: 12
Enflasyon Ayarlaması: Ocak ayında yıllık enflasyon ayarlaması yapılmakta ve diğer dönemlerde kişisel performans değerlendirmesi uygulanmaktadır.
Öğle Yemeği: Şirket tarafından verilmektedir.
Yol: Gidiş-dönüş servisi vardır.
Haftalık Çalışma Saati: Merkez ofiste çalışma saatleri 8,30-19,00 dur. Cumartesi günleri saat 14:00 'e kadar çalışılmakta ve Pazar günü izin uygulanmaktadır.Her ayın 2 ve 4 üncü Cumartesileri çalışılmamaktadır. Çarşamba ve Cuma günleri çıkış saatimiz 18,30 dur. Mağazalarımız ise farklı çalışma saatlerine tabidir.
Eleman Seçim Prosedürü: Kurum içerisinde ortaya çıkan boş pozisyonlar için bünyemiz içersinden yetiştirme yapılmaktadır. İhtiyaç durumlarında gazete ilanı vermek suretiyle veya internet üzerinden özgeçmişleri inceleriz.Uygun adaylar insan kaynakları bölümü tarafından aşamalı olarak yüzyüze görüşmeler yapılarak değerlendirilir.

Tüm adayların müşteri odaklı, yetki ve sorumlulukları taşıyabilme yeteneğine, takım çalışmasına uygun personel yönetimi gibi önemli konulara meraklı , güleryüzlü ve motivasyonu güçlü kişiler olmasına özen gösteriyoruz.
Kariyer olanakları: İşe yeni başlayanlar 1-4 hafta sürecek bir oryantasyon eğitimden geçerler. Eğitim döneminin ardından, yetki ve sorumlulukları altında performanslarının izlenmesi amacıyla çalışacağı departmanda göreve başlarlar. Çalışma döneminde beceri ve performans değerlendirmeleri sonuçlarına bakılarak , gelişmeye açık yapımız sayesinde gerekli özellikleri taşıyan kişilere çok çeşitli imkanlar sunmaktadır.
Eğitim İmkanları: Eğitim ihtiyaclarımızı ,bünyemizde yetişmiş ilgili konularda başarı kazanmış arkadaşlarımızdan vererek , performans değerlendirme sonuçlarına bakılarak iş başında uygulamalı eğitimlerle gerçekleştirmekteyiz.
© 1993-2020 - OXXO ’nun resmi internet sitesidir.Tüm hakları saklıdır.Site içindeki resimler izinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz Şartlar Gizlilik İade Ve Değişim Kişisel Verilerin Korunması
Oxxo Canlı Destek