Share on Tumblr
| Yorumları Göster (0)

Stil / Mezuniyet Gününde Işılda >>
0

Yılın en heyecan verici ve en anlamlı günlerinden biri olan mezuniyet için geri sayım başladı! Haliyle mezuniyet alışverişi de kapıya dayandı. Ne giyeceğim derdiyle Instagram ve Pinterest gibi mecralarda ilham arıyorsan bizim de önerilerimize göz atabilirsin. Mezuniyet elbisesi seçerken ilk dikkat etmen gereken şeylerden biri balonun nerede ve nasıl bir konsept ile gerçekleşeceği. Mesela havuz başında veya kır ortamında bir parti olacaksa uçuş uçuş hareketli uzun mezuniyet elbisesi seçebilirsin. Veya deniz kenarında şık bir restoranda olacaksa daha sade düz balo elbiselerine göz atabilirsin. Balo salonu gibi bir mekânda olacak partiler için ise kısa modellere yönelebilirsin. Kıyafet kadar aksesuarlar da tabii mezuniyet stilini tamamlayacak önemli unsurlar. Ayakkabı ve çantaların yanı sıra kolye, küpe, bileklik ve yüzük gibi aksesuarlarında mezuniyet stiline ışıltı katabilirsin.

 

 

 

 

 

 

 

Daha önce de söylediğimiz gibi vücut şeklinin ve ten renginin yanı sıra mezuniyet elbiseni balonun mekânına göre seçmeni tavsiye ediyoruz. Zira teknede olacak bir mezuniyette uçuş uçuş bir elbise giymek istemeyebilirsin. Eteklerinin rüzgârdan dolayı uçuşup seni rahatsız etmesini istemiyorsan tercihini midi ve mini etekler veya tulum kıyafetlerden yana kullanabilirsin. Siyah, her daim asil ve şık görünümü ile hem seni gecenin gizemli kraliçesi yapabilir hem de vücudunda şikâyetçi olduğun bölgeleri en iyi şekilde kamufle edebilir. Tercihini riske girmeden ikonik siyah bir elbiseden yana yapmak istersen siyah ince askılı midi elbise veya siyah kalp yaka mini elbise ile minimal bir şıklık yakalaman mümkün.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu kısa mezuniyet elbiselerini ister iddialı bir topuklu ayakkabı, ister düz tabanlı bir ayakkabı ile kolayca şıklığı yakalayabilirsin. Fakat tavsiyemiz çok yüksek ve ince topuklar giymemen yönünde. Zira teknenin dalgalardan sallanmasından olayı ayakta durman bir hayli zor olabilir. Havuz başında veya şık bir restoranın terasında olacak mezuniyet yemekleri için de oxxo.com.tr’de birçok şık seçenek seni bekliyor. Siyah, bordo ve beyaz renklerinin olduğu tek omuz asimetrik kesim elbise hem modeli hem de fırfır detaylarıyla dinamik ve şık bir stil vadediyor. Eğer mezuniyet gecesi havuz başında olacaksa ızgaralara takılmamak için kalın topuklu ayakkabıları tercih edebilirsin. Gece, bir restoranda olacaksa bu hareketli mezuniyet elbisen ince topuklu ve bantlı ayakkabı tercihinle zarif bir çizgi çizebilirsin. Yazın ruhunu yansıtıp enerjini yükseltmek için çok renkli ve çiçek desenli uzun elbise modelleri gibi cıvıl cıvıl modeller tercih edebilirsin. Renk ve desenleriyle içini açan elbiseleri renkli ayakkabı ve çantalar ile kombinleyebilirsin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gelelim vücut şekline ve ten rengine göre yapman gereken tercihlere. Öncelikle açık tenliysen pudra, krem, sarı gibi renklerden kaçınmalısın. Bun renklerin genellikle beyaz tenlerde soluk bir görünümü olduğu için seni de fazlasıyla solgun gösterecekti. Beyaz tenliysen bordo, siyah, kırmızı gibi baskın ve iddialı renkleri veya ışıltılı mezuniyet elbiselerini seçebilirsin. Koyu tenliler özellikle renk konusunda daha özgür davranma şansına sahipler. Çünkü hemen hemen her renk tenlerinde iyi görünür. Tabii renk kadar vücut hatlarını da göz önüne almayı unutma.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesela ince bel hatlarına sahipsen beli dar veya baştan aşağı dar bir elbise sana çok zarif görünüm verecektir. Tercihlerini fazlalıklarını da kamufle edebileceğini unutma. Mesela fazlalıkların basen bölgendeyse genellikle bu bölgede biraz daha bollaşan modeller hayatını kurtaracaktır. Hatta ince belini ortaya çıkararak dikkatleri baseninden ince beline çekebilirsin. Kısa boyluysan eve uzun bir elbise giymek istiyorsan mutlaka yüksek bir ayakkabı tercih etmelisin. Aksi takdirde çok kısa ve geniş görünebilirsin. Kısa elbiselerde ise bu anlamda daha özgür davranabilirsin.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorumlar (0) | Yorum Yap
Share on Tumblr